Uus partii viinamarjaveini Solaris taas müügil

14.05.2021

Uus partii mullusuvist Solarist on villitud väikestesse 375 ml pudelitesse, mis on kuldse keeratava korgiga. Täname viinamarja kasvatajat Heino Säinast Viljandimaalt Mustlast, kelle viinamarjadest saab suurepärast põhjamaist viinamarjaveini. 2019 a partii vein teenis hiljuti konkursil Aasta Vein 2021 pronksmedali. Ka 2020.a partii ei jää sellest üldse maha.

Solaris (ladinakeelsest sõnast- “päikese”) on väga levinud sõna maailmas, millega on tähistatud nii romaane, filme, operatsioonisüsteeme, seda nime kannavad arvutimängud, ühissõidukid (trollid) ja kaubanduskeskus Tallinnas. Solaris on ka viinamarjasort, mis on aretatud kasvatamiseks just 50 laiuskraadist põhja pool. Enamik maailma veiniregioone jääb kitsale maismaaribale, mis jäävad  nii põhja- kui lõunapoolkeral loetakse 50 ja 30 laiuskraadi vahele. Solaris on hübriid viinamarjasort, mis on aretatud Saksamaal. Seda sorti kasvatatakse edukalt Rootsis, Taanis, Hollandis, Belgias, Soomes, Eestis, Lätis. Sordi eellasteks on Pinot Cris, Riesling, Muscat Ottonel.

Solarise vein on kerge, hea happega, aroomis on tunda mustsõstra lehti, värskelt niidetud muru, tikrit ja sidrunit, maitses domineerivad värsked tsitruselised noodid, roheline õun, tikker. Soovitame veini serveerida jahutatult 8-10°C valge veini bordoo tüüpi klaasist. Vein sobib aperitiiviks, valge kala, mereandide ja eriti hästi jõevähi juurde, samuti taimetoitude kaaslaseks.